Краматорськ
Місцеві вибори 2015

Постанова №123 "Про розгляд листа прокурора м. Краматорська Біжка С.В. від 15.10.2015 № 41р/6805 вих-15"
access_time 2015-10-24

ЧЕРГОВІ ВИБОРИ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД ТА СІЛЬСЬКИХ, СЕЛИЩНИХ, МІСЬКИХ ГОЛІВ

25 ЖОВТНЯ 2015 РОКУКраматорська міська виборча комісія Донецької областіПОСТАНОВА №123

м.Краматорськ

"17" год. "50" хв.

"24" жовтня 2015 рокуПро розгляд листа прокурора м. Краматорська Біжка С.В.

від 15.10.2015 № 41р/6805 вих-15До Краматорської міської виборчої комісії 23.10.2015 надійшов лист прокурора м. Краматорська Біжка С.В. з вимогою розглянути по суті скаргу Ошурка Д.В. щодо порушень, допущених під час виборчого процесу.

В скарзі голови територіальної організації політичної партії «Опозиційний блок» в м. Краматорськ Донецької області Ошурка Д.В. йдеться про те, що станом на 11.10.2015 внаслідок неналежного виконання службових обовязків в.о. Краматорського міського голови Воробйовою К.О. та головою Краматорської виборчої комісії Байраком Р.В. більшість ДВК не забезпечена сейфами для зберігання виборчої документації. Окрім цього виготовлення печаток та бюлетеней доручено підприємству, директор якого Мельник Ю.В. зареєстрований кандидатом у депутати Краматорської міської ради. Скаржник просить вжити вичерпних дій для запобігання зриву виборчого процесу та виключення можливості фальсифікаційрезультатів виборів.

Розглянувши скаргу Краматорська міська виборча комісія дійшла наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 98 ЗУ «Про місцеві вибори» доказами, на підставі яких виборча комісія встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення скаржника, суб’єкта оскарження, зазначених у скарзі, та інші обставини, які мають значення для правильного розгляду скарги, можуть бути:

1) письмові документи і матеріали, що містять відомості про обставини, які мають значення для правильного розгляду скарги;

2) письмові пояснення суб’єктів виборчого процесу, посадових і службових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів, підприємств, установ, організацій, відповідних правоохоронних органів, отримані на вимогу суб’єкта розгляду скарги, в тому числі членів виборчої комісії, на виконання повноважень виборчої комісії;

3) речові докази;

4) висновки експертів, надані письмово на запит виборчої комісії – суб’єкта розгляду скарги, суб’єкта звернення зі скаргою або суб’єкта оскарження.

Скаржником не надані згідно ч.1 ст. 98 ЗУ «Про місцеві вибори» докази відсутності сейфів на виборчих дільницях, а також сам список дільниць на яких відсутні сейфи.

Виготовлення виборчих бюлетенів здійснюється ТВК на підставі договору, укладеного між нею і поліграфічним підприємством (ч. 1 ст. 75 ЗУ «Про місцеві вибори»). Цей Закон не регламентує обмеження щодо поліграфічних підприємств.

Згідно ч. 3 ст. 75 контроль за виготовленням виборчих бюлетенів на підприємствах-виготовлювачах, дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів, поліграфічного браку, помилково виготовлених виборчих бюлетенів здійснюється контрольною комісією, яка утворюється відповідною територіальною виборчою комісією за поданням місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, не пізніш як у день затвердження тексту виборчого бюлетеня. До цієї контрольної комісії крім інших входить представник територіальної організації політичної партії «Опозиційний блок» в м. Краматорськ Донецької області Полупан І.І. на підставі постанови Краматорської МВК від 08.10.2015 № 72. В період з 16 по 19 жовтня 2015 року контрольна комісія здійснювала контроль за виготовленням виборчих бюлетенів, дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів, поліграфічного браку, помилково виготовлених виборчих бюлетенів та за підсумками своєї роботи склала акт від 19.10.2015. Ці заходи унеможливліють згідно положень Закону фальсифікацію результатів виборів.

Виходячи з вищевикладеного Краматорська міська виборча комісія не вбачає в діях в.о. Краматорського міського голови Воробйової К.О., голови Краматорської виборчої комісії Байрака Р.В. такого, що приводить до зриву виборчого процесу та фльсифікації результатів виборів.

На виконання пункту 18 частини 2 статті 25 Закону України "Про місцеві вибори", та керуючись ч. 15 ст. 27, ст.ст. 94, 95, 97, 98, ч.4 ст. 99 Закону України "Про місцеві вибори" Краматорська міська виборча комісіяПостановляє:

  1. В задоволенні скарги голови територіальної організації політичної партії «Опозиційний блок» в м. Краматорськ Донецької області Ошурка Д.В. відмовити.

  2. Цю постанову оприлюднити на стенді офіційних матеріалів Краматорської міської виборчої комісії.

  3. Копії постанови надати субєкту звернення зі скаргою, прокурору м. Краматорська.

Голова виборчої комісії Р.В.Байрак

keyboard_arrow_left Повернутися назад